Warna – Retro Muzeum – musisz to zobaczyć

Bułgaria - Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Warnie

Wybierając się do Bułgarii, warto udać się do Warny i odwiedzić coś więcej niż tylko wspaniałe plaże. Jednym z takich miejsc jest Warna Retro Muzeum.

Warna leży nad Morzem Czarnym i jest trzecim co do wielkości miastem w Bułgarii (po po Sofii i Płowdiwie).

Warno zajrzeć tu nie tylko przez wzgląd na piękne plaże czy wizytówkę miasta – Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, ale również dlatego, że znajduje się tu pierwsze muzeum w Bułgarii, zlokalizowane w centrum handlowym – Retro Muzeum.

Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Warnie
Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Warnie

Lokalizacja Retro Muzeum w Warnie

Muzeum znajduje się w Grand Mall, pod adresem: Varna, 2 Andrey Saharov Str.

Znajdziecie je na 1 piętrze galerii handlowej Grand Mall. Retro Muzeum zajmuje tam 4 000 m2 powierzchni.

Sprawdź ceny noclegów w Warnie:Booking.com

Zobacz jakie miejsce noclegowe polecam w Warnie

Godziny otwarcia i ceny

Retro Muzeum czynne jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 22:00, a bilety kosztują 10 lew bułgarskich, a więc ok. 21,50 PLN. Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie.

Retro Muzeum w Warnie

Otwarte 1 maja 2015 roku Retro Muzeum to swego rodzaju podróż w czasie. To gratka dla fanów motoryzacji, ale i osób, które chcą zobaczyć (lub sobie przypomnieć) jak żyło się w socjalizmie.

Zobaczycie tu ponad 50 eksponatów samochodów z lat 1944-1989.

Samochody są bardzo dobrze odrestaurowane, a pod większością znajdują się lustra, by można „zajrzeć” jak wyglądały od spodu.

Ale nie tylko samochody tam zobaczycie.

Duży nacisk kładziony jest na kolekcję figur woskowych wielkich osobowości epoki. Zobaczycie tam takie osobowości jak m.in: Todor Zhivkov, Leonid Breżniew i Fidel Castro, ale także Emil Dimitrov, Georgi Partalev, George Kaloyanchev czy Wojciech Jaruzelski.

Warna Retro Muzeum w Warnie - Wojciech Jaruzelski

Samochody i figury woskowe to nie wszystko, jest tu również kolekcja bułgarskich papierosów bez filtra, rosyjskich odkurzaczy czy polskich kosmetyków i wiele innych przedmiotów, które otaczały nas w tamtych czasach.


Retro Muzeum w Warnie to dobry pomysł na spędzenie czasu. To również szansa na ochłodzenie się w upalny dzień bądź schowanie się przed chłodem czy deszczem. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Gorąco polecam!

Bułgaria - Warna - wspaniała plaża
Nie zapomnijcie zajrzeć też na plażę.

 

Linki:

Oficjalny profil na Facebooku Retro Muzeum: https://www.facebook.com/RetroMuseumBg/

Oficjalny przewodnik po Warnie: http://visit.varna.bg/en/

 

To jak? Zachęceni? A może już byliście? Pochwalcie się w komentarzu.

Autorka bloga www.TravelAnQa.pl, która samodzielnie organizuję wszystkie swoje podróże. Podróżowanie to moja pasja od zawsze. To pasja, którą zaraził mnie mój Ojciec. To z nim wyruszałam na pierwsze wycieczki do sklepu po kisiel w wieku zaledwie kilku lat. Od tego czasu wyznaję zasadę: "Wszędzie dobrze byle nie w domu". ;)

Dodaj komentarz

Scroll to top